Vinarija DiBonis osnovana je 2009. godine i nalazi se u neposrednoj blizini Subotice i Palićkog jezera. Bave se proizvodnjom velikog broja različitih vrsta vina i rakije, kao i vinskim turizmom. Dobitnici su mnogobrojnih nagrada za kvalitet na domaćim i međunarodnim sajmovima i festivalima.
Osnivač vinarije Laslo odlučio da nastavi porodičnu tradiciju i upustio se u neizvesnu vinogradarsku i vinarsku avanturu, što se kasnije ispostavilo kao pun pogodak. Time je ujedno postao predstavnik četvrte generacije svoje porodice koji se uspešno bavi vinogradarstvom i vinarstvom, a 2008. godine je dodatno proširio svoj posao i na proizvodnju rakije. Iako u zrelom životnom dobu, Laslo je 2011. godine upisao Enološki fakultet u Budimpešti sa željom i ciljem da stekne stručno obrazovanje iz oblasti vinogradarstva i vinarstva i uspešno je završio svoje školovanje.
Sadašnje obrise vinarija je dobila 2008. godine kada je u proizvodnju vina uvedena najmodernija tehnologija koja se pretežno koristi na Novom Zelandu, u Australiji, Južnoafričkoj Republici, Čileu i Argentini i naziva se tehnologijom novog vinskog sveta a zvanični naziv DiBonis Winary dobila je nakon godinu dana 2009.godine. U slučaju vinarije DiBonis ova tehnologija se kombinuje sa prirodnim blagodetima ovog područja i sve to zajedno doprinosi prepoznatljivoj specifičnosti ukusa i bukea naših vina. Pored laboratorije u kojoj naši stručnjaci uz pomoć najsavremenije opreme kontrolišu proces proizvodnje i sazrevanja vina, vinarija ima posebnu prostoriju sa Inox buradima u kojoj se proizvodi reduktivno vino, dok u barik prostoriji u buradima od američkog i mađarskog hrasta crveno vino odležava 2 godine i nakon toga se flašira. Na brojnim domaćim i inostranim sajmovima i festivalima, vinarija DiBonis osvojila je veliki broj priznanja i nagrada za kvalitet.
Prva loza vinarije DiBonis je zasađena 2005. godine u subotičko-horgoškom području. Iako je ovo područje kao vinogradarski kraj pre svega poznato po belim sortama grožđa, osnivač vinarije DiBonis, Laslo Boni, je pretežno zasadio svetski poznate crne sorte grožđa kao što su Shiraz, Cabernet Franc, Merlot, Pinot Noir . S obzirom na to da je Subotica među vodećim gradovima po broju sunčanih dana u godini, crne sorte veoma lepo sazrevaju, a pogotovo Shiraz, koja je relativno nova i retko uzgajana sorta na našim prostorima. Vino napravljeno od sorte Shiraz, koje smo na tržište plasirali pod imenom DiShiraz, donelo je našoj vinariji odličnu reputaciju.
U ponudi mogu se naći i brojna, jednako kvalitetna, bela vina napravljena od poznatih belih sorti grožđa iz našeg vinograda kao što su Sauvignon Blanc i Muskat Otonel. Salaši u Vojvodini su svojevrsni čuvari tradicije i tajni starih vremena, ovdašnjih običaja i kulture naših predaka. U ovom kraju sastavni deo mnogih salaša su i vinogradi, što nije nimalo začuđujuće jer je Subotičko-Horgoška peščara od davnina poznato vinogradarsko područje. Prateći tradiciju predaka, kupili su salaš sa vinogradom u ataru naselja Radanovac, u neposrednoj blizini Subotice i Palićkog jezera. Pored postojeće kućice i pomoćnih objekata, sagrađena je jurta, starinska furuna, kotlić, roštilj, terasa, vinski podrum kao i vidikovac sa kojeg se pruža predivan pogled na ceo vinograd i koji upotpunuje jedinstveni doživljaj mirnog ambijenta tipičnog vojvođanskog salaša. Sastavni deo degustacione ponude je obilazak vinograda uz degustaciju vina i rakije, a pored toga, gostima će od strane osoblja biti ponuđeni i mnogobrojni gastronomski specijaliteti karakteristični za ovo podneblje.