Želeli su da dokažu da se u našim krajevima mogu uzgajati vrhunske vinove lose, iako su mnogi smatrali da to nije moguće. S puno truda i ljubavi uspeli su da ih uvere u suprotno.
Danas se zasadi vinove loze na markovačkim obroncima prostiru na površini od oko 6 hektara, sa preko 18 000 čokota vrhunskih vinskih sorti.
Sagrađena je i vinarija, na samo 20ak min vožnje od Banjaluke. Okolina Banja Luke, sa ne manje lepim krajolicima. Na koju god stranu da krenete: Slatina, Prnjavor, Laktaši, Čelinac,.... krajolici sa prelepim brežuljcima , idealnom nadmorskom visinom.
Vlasnikov rodni Markovac, petnaestak kilometara od Banjaluke, obgrlio Čelinac; brežuljci se smenjuju kao u Toskani, Burgundiji, pogled puca desetinama kilometara u daljinu, na sve strane. Nema ljudi, nema laveža pasa, rike goveda. Svi se odselili , kuće napuštene Šikar, čija je prhka zemlja hranila generacije, napušten, zarastao u korov, nikle breze, ive... Balatin tužno žubori. Iz njega više niko ne pije vodu... I tako su, pre šest godina, iz inata, doneli odluku da pokušaju vratiti život rodnom kraju.
Padine Šikara su pripremljene i nikli su prvi zasadi vinograda sa crnim sortama: Cabernet sauvignon, Merlot i Frankovka, te belim sortama : Chardonnay, Pinot Blanc i Rhine riesling.
U nameri da probude usnuli rodni kraj i vrate ga u život, crvenim vinima dali su ime ŠIKAR, po predelu na kome je zasađen vinograd, a belim vinima ime BALATIN, po rečici koja izvire u neposrednoj blizini.
Vinarija Jungić je zbog svoje istrajnosti, umeća i kvaliteta, dobila brojna priznanja i značajne nagrade a svaka od njih je ponos vinarije i veliki poticaj za dalji rad.